ДПА, НМТ, вступ-2024: узагальнена інформація
29.09.2023, 07:32
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 27.09.2023 838
2024 рік буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже відпрацював схему проведення національного мультипредметного тесту. Однак цьогоріч очікуються певні зміни.
Щоб пояснити, яким буде національний мультипредметний тест у 2024 році та що чекати вступникам, Міністерство освіти і науки України провело відкриту прес-конференцію «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати».
Як зазначив голова Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергій Бабак, нині розробляється закон, що регулюватиме вступ у 2024 році. У законодавстві прямо вказана процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання та механізми його реалізації. Щороку видається спеціальний закон, який визначає порядок проведення оцінювання вступників. Зараз він вже перебуває на етапі реєстрації у Верховній Раді.
Основним нововведенням НМТ-2024 є тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником. Українська мова є необхідним іспитом для всіх спеціальностей, адже знання державної мови — базова навичка громадянина. Математика демонструє навички аналітичного й логічного мислення, які необхідні для подальшого навчання й розвитку.
«Формат НМТ у 2024 році: 3+1. Відтепер вступники в обов’язковому порядку складатимуть не 3 предмети, а 4: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування, перерва і ще 2 години тестування. Таким чином ми рухаємось до стандартів європейських країн, де на випуску зі школи перевіряють знання не менш ніж з 5 предметів», — зазначив заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
Зарахування історії України до категорії обов’язкових для складання предметів є важливим кроком для зміцнення національної свідомості та самоідентифікації. Такі знання формують здатність аналітичного й критичного мислення, розвивають уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції та закономірності, а також бути стійкими до історичних маніпуляцій і фейків.
«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними з питань історії України, знали передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо у цій точці відносин з росією. Проте, не включатимемо у програму тестування увесь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від XVI століття і дотепер», — прокоментувала директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Вступники, як і раніше, могтимуть самостійно обрати предмет для вступу на бажану спеціальність і підтвердити знання у цій галузі. Предмет на вибір показує індивідуальну освітню траєкторію людини та стимулює до вивчення іноземних мов або природничих наук. А університети обиратимуть вступників на основі їхньої мотивації та готовності до вивчення конкретної спеціальності.
Учасник зможе скласти предметні тести в один день, а якщо йому щось завадить (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо), то зможе пройти тестування в додаткову сесію. Кожен блок триватиме 120 хвилин, з перервою між ними. Така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру. Завдяки цьому вступникам не треба долати подекуди значну відстань до екзаменаційних центрів і ризикувати безпекою. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.
Під час заходу окрему увагу приділили обговоренню ДПА для учнів та учениць 4-х, 9-х і 11-х класів. Наразі випускники початкової, базової та середньої школи не складатимуть такі обов’язкові тестування. Однак після перемоги Український центр оцінювання якості освіти планує розгорнути серію обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Тому вже цього навчального року УЦОЯО проведе пілотування системи Державної підсумкової атестації для учнів після 4-го класу на визначеній кількості учнів. Важливо зазначити, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, воно потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.
«Зараз у нас є домовленість про те, що у перспективі намагатимемось повертати ДПА на всіх рівнях загальної середньої освіти: для початкової школи (після 4 класу), для базової школи (після 9 класу) та для випускників зі школи (11 класу). Магістрально ми хочемо забезпечити такий механізм, адже тоді держава отримуватиме інструмент одночасного зрізу знань на трьох рівнях загальної середньої освіти. Це допоможе приймати правильні управлінські рішення щодо вдосконалення тієї чи іншої ланки», — зазначив Сергій Бабак.
Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть. Однак для того, щоби цьогорічні вступники мали можливість підготуватися до складання НМТ, Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема заздалегідь оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.
27.09.2023, 16:15
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 26.09.2023 1 151
Національний мультипредметний тест у 2024 році планують провести в травні. Також посилять заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема використовуватимуться металодетектори для того, щоб учасники не проносили телефони. Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час пресбрифінгу.
«Якщо минулого року ми тестували в червні-липні, то цього року ми дещо раніше почнемо тестування. Плануємо зробити це в травні, тому що цього року ми не можемо собі дозволити дві зміни тестувань, адже тест став довшим. Відповідно нам потрібно більше днів, щоб охопити всю кількість вступників, які потенційно будуть проходити тестування», – розповіла Вакуленко.
Вакуленко зазначила, що цього року було понад 280 тисяч зареєстрованих, тому в УЦОЯО розраховують на цю кількість, або навіть на дещо більшу у 2024 році.
Також вона повідомила, що тестування відбуватимуться, як цього й минулого року в тимчасових екзаменаційних центрах – це приміщення закладів освіти.
«За умови повітряної тривоги всі учасники будуть переходити в укриття і продовжуватимуть працювати з тестами після відбою»,- сказала Вакуленко.
Окрім того, вона повідомила, що наступного року посилять заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема будуть використовувати металодетектори.
«Цього і минулого року ми не використовували металошукачі для економії коштів… Наступного року ми посилимо заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах, зокрема будемо використовувати металодетектори», – розповіла Вакуленко.
У 2024 році Національний мультипредметний тест буде відбуватися у форматі 3+1. Тобто три обов’язкових предмети та один на вибір. Чотири предмети будуть об’єднані в один тест, який загалом триватиме чотири години з перервою. Новим обов’язковим предметом стала історія України. До предметів на вибір додається українська література та географія.
27.09.2023, 15:55
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 26.09.2023 5 478
ДПА у 2024 році не проводитимуть для 9 та 11 класів, але Український центр оцінювання якості освіти планує зробити пілотне ДПА у деяких 4-х класах. Атестація, за словами міністра, потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби – коригування освітньої політики.
«Це пов’язано із кількома причинами. До 9 класу ще не дійшла Нова українська школа. Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати», – зазначив Винницький.
Також він наголосив, що посадовці планують повернення до ДПА на трьох рівнях: після 4, 9 та 11 класу.
«Але в 2024 році буде тільки пілот 4 класу і НМТ для вступу. Для 9 і 11 класі ДПА не передбачається», – підкреслив заступник міністра.
30.03.2023, 18:07
УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
вул. Шевченка, 116, м.Львів, 79039, тел./факс: (032)2314983
lvivtest@lv.testportal.gov.ua , lv.testportal.gov.ua; код ЄДРПОУ 34418400
29.03.2023 №89/03-29
Директорові
Департаменту освіти і науки
Львівської облдержадміністрації
Олегу ПАСЦІ
Директорові
Навчально-методичного центру
професійно-технічної освіти
у Львівській області
Володимиру БОБКУ
Керівникам місцевих органів
управління освітою Львівської області
Керівникам закладів фахової передвищої, вищої освіти Львівської області
Шановні колеги!
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 20.03.2023 №318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту», від 16.03.2023 № 287 «Про затвердження Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за
№ 530/39586, Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти веде роботу щодо підготовки процедур проведення національного мультипредметного тесту (далі – НМТ).
НМТ є формою вступного випробування та проводиться в 2023 році для здійснення в особливому порядку прийому на навчання для здобуття ступенів фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра, а також ступеня магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування. (Відповідно до Закону України від 16.01.2020 № 463-ІХ «Про повну загальну середню освіту», здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації).
Повідомляємо, що реєстрація для участі в НМТ - 2023 розпочинається 03 квітня та триватиме до 03 травня 2023 року. Реєстрація передбачає створення особою, яка виявила бажання взяти участь у НМТ в поточному році, персонального кабінету на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, унесення в програмний засіб особистих даних та інформації щодо участі в НМТ, завантаження в електронній формі (сканкопій та/або фотокопій) документів та електронне надсилання (через персональний кабінет) внесеної інформації та копій документів на обробку в регіональний центр.
Зареєструватись для участі в НМТ можуть особи, які мають повну загальну середню освіту або завершують її здобуття у 2023 році.
Детально процедуру реєстрації для участі в НМТ описано в Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту (наказ МОНУ від 16.03.2023 № 287 - https://ips.ligazakon.net/document/view/RE39586?an=1 ), а також на сторінці «Процедура реєстрації на НМТ», що є на сайті УЦОЯО
( https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi-2/ ).
Звертаємо Вашу увагу, що документом, який підтверджує інформацію про освіту є документ про повну загальну середню освіту (свідоцтво або атестат) або довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти в 2023 році (зразок довідки міститься в додатку до цього листа).
Просимо доручити керівникам закладів освіти області провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнів/студентів, які завершили або завершують здобуття повної загальної середньої освіти в поточному році та виявили бажання взяти участь у НМТ 2023, щодо процедури реєстрації та надати допомогу в оформленні документів (зокрема, довідок з місця навчання) на їх запит.
Дякуємо за співпрацю та розуміння важливості даного процесу для подальшого розвитку освітніх процедур у системі освіти України.
Додаток на 1 арк. в 1 прим.
Заступник директора Ольга ЯНУШЕВИЧ
Кутовий штамп закладу освіти
(якщо заклад освіти не має кутового штампа, оформити довідку на офіційному бланку)
Довідка
Видана______________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)) ____________________________________________________________________ про те, що він (вона) завершує здобуття повної загальної середньої освіти
в ____________ 202__ року в___________________________________________
(місяць) (найменування закладу освіти)
____________________________________________________________________
Довідка видана для подання за місцем вимоги.
Директор __________ _______________________
(підпис) (Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
М. П.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.01.2023 1 749
20 січня представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин. Зауважу, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ).
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 12.01.2023 370
Триває спільна конструктивна робота Міністерства освіти і науки України з народними депутатами України, членами Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, щодо погодження моделі завершення навчального року в закладах загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти.
Під час робочої зустрічі було продемонстровано повне взаєморозуміння щодо недоцільності проведення державної підсумкової атестації в закладах загальної середньої освіти в 2023 році, що має бути врегульоване шляхом внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту».
Міністерство освіти і науки України та профільний Комітет ВРУ мають спільну позицію: вступні випробування для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та освітнього ступеня молодшого бакалавра мають бути проведені у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ). НМТ розглядається як особливий формат – адаптація зовнішнього незалежного оцінювання в умовах воєнного стану.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив на доцільності таких підходів до організації НМТ, які дозволять вступнику пройти випробування впродовж одного дня і отримати результати для вступу на будь-яку спеціальність для здобуття вищої освіти. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування, робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань.
Нині триває обговорення питань щодо змісту основного блоку та додаткових предметів НМТ, окремих важливих деталей організації тестування.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 28.11.2022 448
25 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив пропозицію про внесення на розгляд до Верховної Ради України проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року».
Документом передбачається внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», які врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти.
Міністерство освіти і науки України ініціювало розгляд цього законопроекту, зважаючи на складну безпекову ситуацію під час проведення вступної кампанії 2023 року з урахуванням успішного цьогорічного досвіду.
Даним законопроектом пропонується відмовитися від проведення державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Нормативно-правове регулювання вступу для здобуття вищої та фахової передвищої освіти передбачається здійснити без дотримання вимог відповідних профільних законів. Прийняття такого закону уможливить заміну традиційного зовнішнього незалежного оцінювання на національний мультипредметний тест, який буде вдосконалено з урахуванням набутого досвіду за зразком 2022 року.
Це дозволить забезпечити необхідні безпекові умови за рахунок використання сучасних високотехнологічних рішень та зберегти довіру суспільства до проведення вступної кампанії.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 22.11.2022 704
У Міністерстві освіти і науки планують проведення незалежного текстування для вступної компанії у 2023 році.
Альтернативою ЗНО бачать вдосконалення національного мультипредметного тесту, повідомив міністр Сергій Шкарлет.
“ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном.
Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі”, – пояснює він.
На відміну від НМТ-2022, у тестуванні будуть обов’язковий та додатковий блоки.
Обов’язковий блок складатиметься з:
української мови;
математики;
історії України;
іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).
На розв’язання завдань з української мови та математики абітурієнти матимуть 90 хвилин.
А після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
Окремо проведуть НМТ з фізики, хімії та біології. Він триватиме 75 хвилин.
Результатами цього іспиту можна буде замінити бали з історії України або іноземної мови.
Реєстрацію на НМТ-2023 планують розпочати у квітні, а проводити тестування будуть у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Завдання складатимуться з тестів за останні три роки (НМТ-2022 та ЗНО 2020-2021 років), а також частки нових тестів.
Проте НМТ-2023 як формат проведення ще має затвердити уряд.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 31.10.2022 485
В Українському центрі оцінювання якості освіти підбито підсумки проведення національного мультипредметного тесту – випробування, що цьогоріч замінило ЗНО.
Уперше в історії України масове вступне випробування проводили онлайново. Здійснити його та забезпечити прозорий, неупереджений відбір вступників до вітчизняних закладів вищої освіти дала змогу унікальна система, що була створена, апробована й запущена в надзвичайно стислі терміни – усього за три місяці, до того ж у країні, де триває жорстока повномасштабна війна.
Для того щоб кожен зареєстрований мав змогу пройти НМТ, в Україні й у 58 містах 32 країн світу було організовано 25 змін тестувань у межах основної, додаткової та спеціальної сесій, створено 693 тимчасові екзаменаційні центри та задіяно 20 028 аудиторій, до роботи в яких залучено понад 18 000 педагогічних працівників.
Надзвичайно складним було забезпечення тестувань в Україні – чи не щодня лунали повітряні тривоги, через які педагоги перебували в укриттях разом з учасниками тестування до самого вечора, підтримуючи їх, а потім на прохання вступників надали їм змогу завершити виконання завдань. Готовність робити все можливе для майбутнього країни – одна з характеристик, яка об’єднує сьогодні всіх нас.
Попри повітряні тривоги, перебої з інтернетом, аварійні відключення електроенергії, свої результати отримали понад 214 000 учасників (187 782 вступники взяли участь в основній сесії, 21 818 – у додатковій, 4 788 – у спеціальній).
Із офіційним звітом про проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту можна ознайомитися в підрозділі «Звіти / дані» розділу «Вступні випробування 2022».
У звіті оприлюднено матеріали щодо підготовки до НМТ (нормативно-правове забезпечення, формування реєстраційної бази учасників), представлено статистичні характеристики спільноти учасників НМТ, надано інформацію про мережу тимчасових екзаменаційних центрів (ТЕЦ). Також опубліковано статистичні матеріали НМТ, зокрема щодо розподілу результатів НМТ за кожним блоком тесту (українська мова, математика, історія України) у розрізі різних параметрів. У Звіті також репрезентовано варіант використаного в межах НМТ-2022 мультипредметного тесту з відповідним психометричними характеристиками.
Ми дякуємо ЮНІСЕФ Україна, Громадській організації «Портал у безперервне навчання “СуХаРі”» за підтримку в підготовленні звіту. Сподіваємося на подальшу співпрацю в реалізації освітніх оцінювань в Україні!
Окрім офіційного звіту, у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено портал відкритих даних за результатами НМТ 2022 року, де подано знеособлені результати вступного випробування.
Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення НМТ.
Дякуємо нашим захисникам і захисницям, які наближають нашу перемогу на фронтах!
Віримо в перемогу! Віримо в ЗСУ!
21.07.2022 07:05
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.07.2022 508
Український центр оцінювання якості освіти розробив відеоінструкцію «Онлайн-тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», що дозволить учасникам впевнено почуватися під час тестування, правильно позначати та змінювати відповіді.
Учасники НМТ можуть ознайомитися з інтерфейсом платформи та дізнатися відповіді на такі запитання:
З чого розпочати роботу з сервісом?
Де знайти довідкові матеріали?
Як позначати завдання, щоб їх було зараховано?
У якій послідовності виконувати завдання?
Як змінити відповідь?
Як завершити роботу над тестом?
Комп’ютерне тестування здійснюватиметься через спеціально створену онлайн-платформу.
Зазначимо, НМТ складається з 3 блоків: українська мова, математика та історія України. На виконання завдань усіх блоків відведено 120 хвилин. Завдання НМТ відповідають змісту програм ЗНО з навчальних предметів.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.07.2022 406
Цього року всім вступникам під час подання заяви треба обов’язково додавати мотиваційні листи. У Державному підприємстві «Інфоресурс» відповіли на основні запитання про них.
Мотиваційні листи треба відвозити/надсилати безпосередньо до закладу освіти?
Якщо ви реєструєте електронний кабінет та подаєте заяви в електронній формі, то й мотиваційний лист додаєте до кожної заяви виключно через електронний кабінет. Текст листа треба вписати або вставити в спеціальне віконце в розділі подання заяв.
Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі (це передбачено для невеликої категорії вступників).
Однак якщо до поданого в електронному кабінеті мотиваційного листа ви хочете додати копії матеріалів (дипломи, нагороди), що підтверджують викладену інформацію, то їх треба надсилати на електронні скриньки Приймальних комісій закладів освіти.
В електронному кабінеті завантаження будь-яких сканкопій листів чи документів до них не передбачено. Додається тільки текст листа, який під час реєстрації заяви в закладі освіти роздруковується Приймальною комісією.
Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет?
Мотиваційний лист додається до кожної заяви під час її подання. Отже заповнити лист в кабінеті можуть тільки ті категорії вступників, для яких відкрито подання заяв.
Кожна з категорій вступників має свій час для їхньої подачі:
з 30 червня – вступники на основі БСО (9-ти класів);
з 14 липня – до закладів ФПО (фахової передвищої освіти);
з 29 липня – до закладів вищої освіти на основі ПЗСО (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.
Тоді ж в кабінеті з’явитися можливість додавати мотиваційні листи. Наразі ви можете підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле.
В електронному кабінеті блок: Подання заяв. Результати випробувань. Внести текст мотиваційного листа.
Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку «Зберегти», а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?
Найімовірніше ви створювали текст листа понад 120 хвилин, передбачені для однієї сесії роботи з кабінетом.
Щоб уникнути таких прикрих випадків, радимо писати текст листа в іншій програмі, наприклад Word або Google-Документи, а потім копіювати готовий текст в електронний кабінет.
Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?
Редагувати текст можна тільки до моменту подання заяви. Після цього (коли заява вже має статус «Зареєстровано в ЄДЕБО») текст листа редагувати неможливо.
Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?
Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти в своїх Правилах прийому. Радимо з ними обов’язково ознайомитися до подання заяв та завчасно підготувати тексти листів.
Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?
Формат поля для написання мотиваційного листа – до 20 000 символів.
Водночас, вимоги щодо кількості символів визначає заклад освіти.
Наприклад, вимога закладу освіти: обсяг листа – не менш як 200 і не більш як 600 слів.
ДП «Інфоресурс» наполегливо радить дотримуватися цих вимог, адже кожен лист розглядається Приймальними комісіями та враховується під час формування рейтингового списку вступників.
21.05.2022 Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!
Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!
Для того, щоб мати змогу взяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ), обов’язково потрібно на Інформаційній сторінці учасника ЗНО/НМТ (https://testportal.gov.ua/) у вкладці «Підтвердження участі в НМТ» зробити 2 кроки:
1) протягом 20 травня – 07 червня заповнити спеціальну форму та вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу якого) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;
2) протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вказати в запропонованому переліку назву населеного пункту, де Вам буде зручно пройти НМТ.
Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також учасникам пропонують потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
На платформі iLearn стартував проєкт із безоплатної підготовки до НМТ, ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ. У межах проєкту майже щодня вступники зможуть брати участь у вебінарах, які проводитимуть експерти-предметники.
Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.
20.05.2022 Про затвердження Порядку проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання...
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
12 травня 2022 року № 433
ПОРЯДОК
проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту
Загальні положення
Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
НМТ проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до вищої освіти та у зв’язку зі здійсненням в особливому порядку у 2022 році прийому на навчання для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра.
Участь у НМТ може взяти особа, яка зареєструвалася у 2022 році для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, та підтвердила бажання взяти участь у НМТ (далі – учасник НМТ) на інформаційній сторінці, створеній на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти (далі – Український центр), доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року, згенерованим за підсумками реєстрації, та PIN-кодом, зазначеним у ньому.
Суб’єкти проведення НМТ
До суб’єктів проведення НМТ належать:
1) Міністерство освіти і науки України;
2) Український центр;
3) регіональні центри оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр);
4) структурні підрозділи з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних, військових адміністрацій (далі – органи управління освітою).
Міністерство освіти і науки України:
1) визначає перелік адміністративно-територіальних одиниць України, країн, на території яких буде створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення НМТ (далі – ТЕЦ);
2) координує процес виконання заходів органами управління освітою, закладами вищої освіти з організації та проведення НМТ;
3) контролює здійснення обласними органами управління освітою, закладами вищої освіти повноважень щодо забезпечення підготовки та проведення НМТ;
4) вживає заходів щодо розроблення програмного засобу, з використанням якого буде проведено НМТ, та його передання Українському центру;
5) взаємодіє з Міністерством закордонних справ України, органами влади з питань освіти в інших країнах з питань організації та проведення НМТ за кордоном.
Український центр:
1) здійснює організаційно-технологічне забезпечення НМТ;
2) установлює графіки проведення НМТ відповідно до строків, визначених Міністерством освіти і науки України;
3) установлює регламенти роботи та умови формування ТЕЦ, а також вимоги до їх облаштування;
4) розробляє та затверджує специфікації кожної складової НМТ, загальні характеристики складових НМТ;
5) складає тестові завдання для НМТ;
6) здійснює розподіл учасників НМТ між робочими місцями в ТЕЦ.
Регіональні центри:
1) взаємодіють з органами управління освітою з питань організації та проведення НМТ;
2) проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадськості з питань організації та проведення НМТ;
3) спільно з органами управління освітою формують мережу ТЕЦ та створюють ТЕЦ;
4) співпрацюють з органами управління освітою щодо кадрового забезпечення ТЕЦ;
5) організовують добір, реєстрацію, підготовку та розподіл осіб, залучених до забезпечення роботи ТЕЦ (далі – залучені працівники), забезпечують їх інформаційними та методичними матеріалами.
Органи управління освітою:
1) координують дії з регіональними центрами та організовують здійснення заходів місцевими органами управління освітою, закладами освіти щодо організації та проведення НМТ;
2) спільно з регіональними центрами формують мережу ТЕЦ та утворюють ТЕЦ;
3) здійснюють контроль за діяльністю місцевих органів управління освітою щодо повноти та своєчасності забезпечення ТЕЦ залученими працівниками, їх підготовки та створення належних умов для роботи в цих пунктах.
Суб’єкти проведення НМТ здійснюють, крім зазначених у цьому розділі, інші функції, передбачені цим Порядком.
З метою забезпечення об’єктивного оцінювання робіт, вирішення питань, що потребують залучення фахівців та експертів, створюється апеляційна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі – апеляційна комісія), яка діє відповідно до Положення про апеляційну комісію при Українському центрі оцінювання якості освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26 грудня 2014 року № 1526, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 березня 2015 року за № 272/26717.
III. Права та обов’язки учасників НМТ
Учасник НМТ має право на:
1) доступ до інформації про:
загальні характеристики складових НМТ (форми завдань НМТ, схеми нарахування балів за виконання завдань НМТ);
строки та порядок проведення НМТ;
час і місце проведення НМТ;
порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів НМТ;
2) виконання завдань НМТ, розроблених згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури (частина «Українська мова»), історії України (розділи 20–32: 1914 рік – початок ХХІ століття), здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2019 року № 1513.
Учасник НМТ зобов’язаний:
1) дотримуватися вимог цього Порядку;
2) своєчасно прибути до ТЕЦ, зазначеному в його запрошенні, із документом, що посвідчує особу;
3) виконувати вказівки та вимоги працівників ТЕЦ щодо процедури проходження НМТ;
4) після завершення часу, відведеного для тестування, повернути матеріали НМТ працівникам ТЕЦ.
Учаснику НМТ заборонено:
1) приносити до ТЕЦ небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;
2) протягом часу, відведеного для тестування:
заважати іншим учасникам НМТ;
спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час проходження тестування;
мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою НМТ (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник НМТ повинен повідомити працівників ТЕЦ до початку виконання роботи).
У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, пунктом 3 цього розділу, учасник НМТ за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення НМТ, має залишити ТЕЦ.
ІV. Проведення НМТ
НМТ проводиться з використанням технологій педагогічного тестування у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох навчальних предметів (блоків):
українська мова;
математика;
історія України.
Тест для проведення НМТ укладає державною мовою Український центр.
Він містить 60 завдань (по 20 завдань з кожного навчального предмета), на виконання яких відведено 120 хвилин.
Строки організації та проведення НМТ визначає Міністерство освіти і науки України.
Адміністрування НМТ здійснюється українською мовою.
Учасники НМТ розподіляються між сесіями, змінами (перша та друга під час однієї сесії), ТЕЦ та робочими місцями відповідно до порядку, установленого Українським центром.
Український центр не пізніше ніж за тиждень до початку проведення основних сесій НМТ інформує учасників НМТ про місце та час проходження НМТ шляхом розміщення запрошень для участі в НМТ на інформаційних сторінках учасників.
Для учасників НМТ з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, відповідно до їхніх реєстраційних даних створюються особливі (спеціальні) умови, зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0103, 0104, 0202, 0203, 0206, 0304, 0305, 0306, 0401, 0702.
Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0101, потрібна для проходження НМТ інформація в аудиторії надається у вигляді тексту (у роздрукованому та/або електронному вигляді) без залучення перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога).
Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0204, надається можливість змінювати масштаб зображення на екрані під час проходження комп’ютерного онлайн-тестування.
Технологія проведення НМТ не потребує створення умов за кодами 0102, 0105, 0201, 0501.
Роботу ТЕЦ забезпечують:
відповідальний за ТЕЦ;
помічник відповідального за ТЕЦ (у ТЕЦ з кількістю закріплених учасників НМТ від 16 осіб);
старші інструктори (по одному на кожну аудиторію з 5–15 закріпленими учасниками НМТ).
Залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців для роботи в ТЕЦ здійснюється відповідно до підпункту 3 пункту 3, пунктів 4, 9, пунктів 18–20 Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 222.
За виконання робіт (надання послуг), передбачених цивільно-правовими договорами, після оформлення в установленому порядку акта приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) відповідальному за ТЕЦ, помічнику відповідального за ТЕЦ, старшим інструкторам нараховується винагорода на умовах, передбачених для відповідних категорій (відповідальний за пункт проведення зовнішнього оцінювання, помічник відповідального за пункт проведення зовнішнього оцінювання, старший інструктор відповідно) за Схемою оплати праці педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців, що залучені до організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання і не перебувають у штаті Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів оцінювання якості освіти, наведеною у додатку 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року № 985.
Допуск до ТЕЦ осіб, залучених до роботи в ньому, розпочинається за дві години до початку НМТ відповідно до вимог регламенту роботи ТЕЦ.
Працівники Українського та регіональних центрів допускаються до ТЕЦ на будь-якому етапі проведення НМТ.
Допуск учасників НМТ до ТЕЦ припиняється за 10 хвилин до початку тестування.
Учасник НМТ для допуску до ТЕЦ має пред’явити документ, що посвідчує особу.
Під час тестування учасники НМТ мають право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення виконання тесту. Час, який учасник НМТ провів за межами аудиторії, не додається йому до часу, відведеного для виконання тесту. Одночасний вихід кількох учасників НМТ з однієї аудиторії до завершення ними виконання тесту заборонено.
У разі виявлення будь-якою особою, яка перебуває в ТЕЦ, фактів порушення учасником НМТ процедури проходження НМТ вона повинна повідомити про це особу, яка відповідає за проведення НМТ.
Рішення про припинення учасником НМТ виконання тесту приймають та оформлюють документально працівники ТЕЦ.
Роботу в ТЕЦ може бути призупинено або дочасно припинено відповідальним за ТЕЦ у разі виникнення обставин, що можуть становити загрозу для життя та здоров’я учасників НМТ, або через неможливість створення належних умов для виконання НМТ.
Після проведення основних сесій НМТ для певних категорій осіб організовуються додаткові та спеціальні сесії.
Особливості реєстрації для проходження НМТ під час додаткових, спеціальних сесій визначає Український центр.
Повідомлення про місце та час проведення додаткових і спеціальних сесій розміщуються у вигляді запрошень на інформаційних сторінках учасників НМТ не пізніше ніж за три календарних дні до їх проведення.
Порядок визначення результатів НМТ
Результатами НМТ є кількісні оцінки рівня навчальних досягнень учасника НМТ з кожного навчального предмета. Результати НМТ визначаються за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів.
Визначення результатів НМТ з навчального предмета передбачає такі етапи:
1) визначення тестових балів (арифметична сума балів за відповіді на завдання, що встановлюється шляхом додавання балів, отриманих у процесі зіставлення відповідей на завдання з ключами відповідей) кожного учасника НМТ (здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань, розроблених Українським центром);
2) розгляд виявлених у процесі обробки документів ТЕЦ фактів, що можуть вплинути на результат НМТ;
3) переведення тестових балів у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів) здійснюється згідно з таблицями відповідності тестових балів рейтинговій оцінці, затвердженими Міністерством освіти і науки України;
4) оголошення результатів НМТ.
За підсумками обробки документів ТЕЦ регіональний центр збирає та передає до Українського центру інформацію та документи ТЕЦ щодо виявлених під час обробки фактів, що можуть вплинути на об’єктивність визначення результатів НМТ, до яких належать:
1) порушення учасником НМТ процедури проходження тестування;
2) дострокове припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.
Апеляційна комісія за результатами розгляду фактів, визначених у пункті 3 цього розділу, приймає одне з рішень, а саме:
1) зарахувати результат НМТ, отриманий учасником НМТ за виконання завдань тесту;
2) анулювати результат НМТ.
Результати НМТ анулює Український центр на підставі рішення апеляційної комісії у разі:
1) виявлення в період часу, відведеного для виконання завдань тесту, в учасника НМТ чи на його робочому місці друкованих або рукописних матеріалів, засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремих елементів, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, інших засобів, предметів, приладів, що не передбачені процедурою проведення ТЕЦ;
2) спілкування в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час виконання завдань тесту;
3) проходження НМТ іншою особою – якщо такий факт встановила апеляційна комісія;
4) порушення учасником НМТ процедури тестування (невиконання вказівок і вимог працівників ТЕЦ щодо процедури тестування; виявлення небезпечних предметів і речовин, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини);
5) неможливості завершити виконання завдань НМТ через різке погіршення стану здоров’я учасника НМТ або дострокового припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.
Документом, що підтверджує результати НМТ, є Відомість результатів національного мультипредметного тестування (додаток), що формується в електронному вигляді за підсумками проведення кожного тестування та затверджується шляхом накладання кваліфікованої електронної печатки Українського центру з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Офіційне оголошення результатів НМТ здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників НМТ у визначені Міністерством освіти і науки України строки.
Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100 – 200 балів Український центр передає до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
Генеральний директор директорату
фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров
13.05.2022 Мультипредметний тест 2022: календар проведення
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 13.05.2022 709
Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році.
Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно буде обов’язково уточнити своє місце перебування під час проведення основної сесії НМТ.
Тестування проходитиме в три сесії:
основна: 18 липня – 10 серпня;
додаткова: 16–20 серпня;
спеціальна: 12–16 вересня.
Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.
До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).
Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.
Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.
Якщо ви досі не маєте логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, скористайтеся сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» або зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» (+38 066 680 55 28, +38 068 146 02 21, +38 068 142 05 95, +38 095 523 46 47).
Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.
Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ.
Завантажити графік НМТ у форматі PDF.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 06.05.2022 1 702
Матеріал підготовлено офісом освітнього омбудсмена
Через відсутність можливості проводити ЗНО у звичному форматі у зв’язку з війною лише цьогоріч для вступу на основі повної загальної середньої освіти на бюджетні місця першого курсу бакалаврату замість нього абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ).
Це передбачено Порядком прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році .
Реєстрація тих, хто планує здобувати вищу освіту, завершилася ще 19 квітня. Але в майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків продовжують виникати запитання щодо того, якими будуть завдання тесту, які теми необхідно готувати, як оцінюватиметься тестування, де вступники його складатимуть тощо.
Ми підготували роз’яснення з відповідями на ці та інші запитання. Матеріал створений на основі публікацій Українського центру оцінювання якості освіти та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ
Як і де можна складати національний мультипредметний тест? Чи можна складати тест за кордоном?
Кожен абітурієнт складатиме тест очно в комп’ютерному форматі в тимчасових екзаменаційних центрах у безпечних регіонах України. Це будуть спеціально відведені для цього заклади освіти, в яких будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.
Якщо абітурієнт знаходиться на тимчасово окупованій території, щоб скласти тест, за можливості йому слід виїхати на підконтрольну Україні територію.
Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2022 року, можуть проходити вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди замість національного мультипредметного тесту та в разі отримання кількості балів за кожний з предметів не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти. Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної усної співбесіди або національного мультипредметного тесту. Якщо громадяни України з-поміж таких осіб допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-2 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, якщо в заяві зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення») (пункт 4 розділ 8 Порядку прийому).
За інформацією МОН, для тих абітурієнтів, які знаходяться за кордоном, МОН розглядається можливість проведення НМТ у країнах Європи, зокрема в освітніх тестових центах столиць цих країн. Принципово важливою є часова синхронізація проведення тесту. Тому організувати процес складання НМТ в Америці, Австралії чи Азії неможливо.
Тому очікуємо на розроблений механізм процедури складання НМТ за кордоном.
Слідкуйте за оновленнями інформації на сайтах УЦОЯО та МОН.
Коли відбудеться тестування та скільки буде сесій НМТ?
Буде три сесії НМТ: основна, додаткова та спеціальна. Основна та додаткова сесія відбудуться в липні. Спеціально організована сесія національного мультипредметного тесту проводиться у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України (пункт 3 розділ 5 Порядку прийому). Дати проведення тестування будуть затверджені наказом МОН, з урахуванням ситуації в країні.
Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня.
Скільки часу відводиться на тестування?
На тестування відводиться 120 хвилин.
Чи потрібно підтверджувати намір складати НМТ після реєстрації на тест? Чи можна змінити місце проходження тестування?
Так. У травні кожен, хто зареєструвався для участі в тестуванні, на своїй Інформаційній сторінці обов’язково повинен підтвердити бажання складати це тестування, а також повідомити організаторам про те, у якому регіоні перебуватиме в липні. Незабаром з’явиться функція, за допомогою якої кожен охочий зможе змінити місце проходження тестування на своїй інформаційній сторінці.
Як абітурієнту зайти на свою інформаційну сторінку?
Ті, хто ще до початку війни зареєструвалися для участі в ЗНО й отримали сертифікат учасника ЗНО, – можуть заходити на свою Інформаційну сторінку за номером і PIN-кодом, які розміщені на сертифікаті, щоб отримувати актуальну інформацію щодо своїх подальших дій.
Через зміни у процедурі проведення тестування, сертифікати ЗНО учасникам не надсилатимуть. Тому тим, хто не має такого сертифіката, УЦОЯО надіслано смс-повідомлення із номером і PIN-кодом для входу на свою Інформаційну сторінку.
Якщо ж учасники помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримають відповідні смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможуть зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.
Щоб дізнатися номер “гарячої лінії” для уточнення даних для входу на Інформаційну сторінку, а також не пропустити важливі повідомлення – слідкуйте за інформацією на сайті УЦОЯО.
Що робити абітурієнту, якщо під час складання тесту буде повітряна тривога?
Абітурієнт зможе перервати проходження тестування і буде переведений на час тривоги в безпечне місце. Після завершення тривоги абітурієнт продовжить складати тест з тієї хвилини, на якій він завершив.
Чи зараховуються для вступу сертифікати ЗНО минулих років?
Так. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, зараховуються: бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет), або бали зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях), передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідних спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності, конкурсної пропозиції) та джерела фінансування, або тільки творчого конкурсу зі спеціальностей, для яких він проводиться, або вступного іспиту для іноземців (предмети визначаються Правилами прийому). Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 року з української мови та літератури/української мови, математики чи та/або історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів (пункт 3 розділ 7 Порядку прийому).
СКЛАДНИКИ НМТ
Тест складатиметься з 60 завдань трьох блоків – 20 завдань з української мови, 20 з математики та 20 – з історії України. Він триватиме 120 хвилин.
Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до тих, які використовуються у ЗНО.
Якими будуть завдання з української мови?
За інформацією УЦОЯО, завдання відповідають чинній програмі з української мови. Звертаємо увагу, що завдань з української літератури під час тесту не буде, тому готувати програму в частині літератури для тесту не потрібно.
Завдання з української мови включають теми:
«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
«Лексикологія. Фразеологія»;
«Будова слова. Словотвір»;
«Морфологія»;
«Синтаксис»;
«Стилістика»;
«Розвиток мовлення».
Кількість завдань з того чи іншого розділу мовознавства загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Але розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги через комп’ютерний формат тестування. Завдань, які передбачають надання відкритої письмової короткої та розгорнутої відповідей не буде, лише тести.
Усього з української мови буде 20 завдань:
15 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів.
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно буде встановити по 4 «логічні пари»).
Якими будуть завдання з математики?
За інформацією УЦОЯО, завдання з математики будуть відповідати чинній програмі ЗНО з математики, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії, що вивчалися у шкільному курсі.
Це:
«Числа і вирази»;
«Рівняння, нерівності і їх системи»;
«Функції»;
«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
«Планіметрія»;
«Стереометрія».
Усього з математики буде 20 завдань:
14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Здебільшого завдання відповідають програмі рівня стандарту. Зверніть увагу, що завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю не буде. Кожен учасник тестування зможе скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонується ознайомитися заздалегідь (тут). Також для розв’язання завдань упродовж тестування можна буде користуватися чернеткою.
Якими будуть завдання з історії України?
За інформацією УЦОЯО, завдання будуть відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Але звертаємо увагу, що завдання стосуватимуться лише історичного періоду: «Історія України 1914 р. – початку ХХІ ст.».
Тест охоплює такі теми:
Україна в роки Першої світової війни;
Початок Української революції;
Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
Україна в роки Другої світової війни;
Україна в перші повоєнні роки;
Україна в умовах десталінізації;
Україна в період загострення кризи радянської системи;
Відновлення незалежності України;
Становлення України як незалежної держави;
Творення нової України.
Усього з історії України буде 20 завдань:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
ЯК ОЦІНЮВАТИМУТЬСЯ ЗАВДАННЯ
Завдання оцінюватимуться відповідно до схеми нарахування балів, яка застосовується в ЗНО. Кількість набраних балів за правильно виконані завдання учасник знатиме після виконання блоків НМТ. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. За тестовий блок з української мови максимально можна буде набрати 35 балів, з математики – 30, з історії України – 35. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо набрати хоча б один тестовий бал. Нижче пояснюємо, як із кожного предмету нараховуватимуться бали залежно від типу завдання.
Як оцінюватимуться завдання з української мови?
З 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів кожна правильна відповідь оцінюватиметься в один бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 15 балів.
З 5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно буде встановити по 4 «логічні пари») за кожну правильно встановлену логічну пару нараховується 1 бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 20 балів.
Разом за тестовий блок з української мови можна буде набрати від 0 до 35 балів.
Як оцінюватимуться завдання з математики?
На завдання з вибором однієї правильної відповіді за кожну правильну відповідь буде нараховано – по 1 тестовому балу (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 14), в завданнях на встановлення відповідності – по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 12) та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 4). Разом за тестовий блок із математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Як оцінюватимуться завдання з історії України?
За кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 15. За кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності також буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 20. Разом за тестовий блок з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.
ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО НМТ: РЕКОМЕНДАЦІЇ УЦОЯО
Як підготуватися до виконання завдань тесту з української мови?
Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Як підготуватися до виконання завдань тесту з математики?
Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування можна використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладки «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Як підготуватися до виконання завдань тесту з історії України?
Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування можна використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладку «Історія України»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1, відео №2, відео №3, відео №4, відео №5); Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
тренажер з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
телеграм-бот, що допоможе організувати онлайн навчання відповідно до всеукраїнського розкладу;
інші ресурси, які допоможуть повторити певні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Чи буде можливість ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ?
Так. УЦОЯО вже підготував демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Ознайомитися з демонстраційним варіантом тесту можна тут. Також, щоб відтворити атмосферу НМТ, навчитися розподіляти час на виконання завдань, ви можете попрактикуватися в онлайновій версії НМТ на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Актуальну інформацію щодо вступних випробувань читайте в окремому розділі на сайті УЦОЯО, також слідкуйте за новинами про вступний іспит на своїй інформаційній сторінці учасника тестування.
Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 2 083
Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку.
Просимо вас зберегти цю інформацію, адже вона знадобиться для входу на Інформаційну сторінку:
у травні, коли вам буде потрібно підтвердити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні перебуватимете в липні;
напередодні тестування, щоб дізнатися про дату, час і місце проходження НМТ і самостійно сформувати запрошення-перепустку;
для отримання результатів НМТ.
Якщо ж ви помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримаєте відповідне смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможете зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.
Педагоги часто допомагають учням реєструватися на тестування, тож дехто замість свого номера телефону зазначив номер за зразком, тобто телефон учителя. Просимо педагогів, які отримають повідомлення з даними для входу на інформаційні сторінки учасників тестування, переслати їх адресатам.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 637
28 квітня ми опублікували демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Тест є змістовим, комплексним, неперевантаженим і може бути дієвим інструментом відбору вступників до закладів вищої освіти в складних воєнних умовах, водночас 90 хвилин замало для його виконання – таким був зворотній зв’язок від освітян.
Тисячі учасників скористалися можливістю працювати із онлайновою версією демонстраційного тесту, тож аналіз статистики виконання завдань підтвердив, що і педагоги, і батьки мали рацію щодо збільшення часу на виконання завдань, адже не всім учасникам вистачило 90 хвилин, щоб виконати останні завдання.
Щиро дякуємо освітянам і здобувачам освіти за зворотній зв’язок, адже він переконав нас у тому, що ми на правильному шляху в реалізації НМТ, а також допоміг ухвалили рішення про збільшення часу на виконання НМТ до 120 хвилин. Ми вже оновили час виконання демонстраційного онлайн НМТ, тож тепер можна спробувати свої сили упродовж актуального за тривалістю тесту. Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 120 хвилин за комп’ютером – завантажте файл із демонстраційним варіантом НМТ, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.
Бажаємо всім учасникам НМТ вступити до омріяних закладів вищої освіти! Відбудуємо країну разом!
Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони в травні обов’язково мають ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 29.04.2022 933
З 1 лютого до 19 квітня усі вступники 2022 року для участі в ЗНО заповнювали реєстраційні форми на сайті УЦОЯО. За цей період потенційні учасники вступної кампанії створили 492 204 картки, з них унікальних ー402 527. 346 768 комплектів реєстраційних документів надійшло до РЦОЯО і їх було опрацьовано.
Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони в травні обов’язково мають підтвердити своє бажання проходити НМТ на своїх інформаційних сторінках. А ще повідомити організаторів про те, у якому регіоні вони перебуватимуть у липні. Інформаційна сторінка ー спеціальний сервіс на сайті УЦОЯО, вхід у який здійснюється за номером і PIN-кодом. Ті учасники, які встигли отримати Сертифікат учасника ЗНО, мають доступ до своєї сторінки уже зараз. Багато учасників отримали інформацію про логін і PIN-код для доступу від керівників закладів освіти, де вони навчаються. Інші ж зареєстровані особи невдовзі отримають на вказаний під час реєстрації номер мобільного телефону SMS із даними для входу на інформаційну сторінку. Якщо ж учасники не отримають цих відомостей, то з 12 до 19 травня працюватиме спеціальна гаряча лінія, де можна буде дізнатися номер і PIN-код для доступу до інформаційної сторінки.
Зазначимо, що особи, які не зареєструвалися (тобто не сформували реєстраційну картку) упродовж 1 лютогоー19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період формування реєстраційних карток. Такі особи зможуть взяти участь в додатковій сесії НМТ.
Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з історії
Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з математики
Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з української мови
Львівський національний університет природокористування
організовує безкоштовні курси з підготовки до Національного
мультидисциплінарного тесту та до навчання у закладі вищої освіти
для випускників закладів середньої освіти Львівської області
та інших областей України. Такі курси мають на меті допомогти
випускникам шкіл підготуватись до вступу у заклади вищої освіти.
Для безоплатного вивчення пропонуємо наступний набір дисциплін:
- Українська мова
- Математика
- Історія України
- Фізика
- Хімія
- Англійська мова
- Німецька мова.
Реєстрація на курси розпочинається з 13 до 27 квітня 2022 року.
Від 27 квітня розпочнеться навчання, яке будуть проводити
провідні викладачі Львівського національного університету природокористування.
Посилання для реєстрації - https://forms.gle/u9AkzLvqrLzYKQjv6
Просимо адміністрацію школи посприяти доведенню інформації до
учнів-випускників.
З повагою Володимир СНІТИНСЬКИЙ
Львівський національний університет природокористування організовує безкоштовні курси з підготовки до Національного мультидисциплінарного тесту та до ...
Львівський національний університет природокористування організовує безкоштовні курси з підготовки до Національного мультидисциплінарного тесту та до навчання у закладі вищої освіти для випускників закладів середньої освіти Львівської області та інших областей України.
Такі курси мають на меті допомогти випускникам шкіл підготуватись до вступу у заклади вищої освіти. Для безоплатного вивчення пропонуємо наступний набір дисциплін:
1. Українська мова
2. Математика
3. Історія України
4. Фізика
5. Хімія
6. Англійська мова
7. Німецька мова.
Реєстрація на курси розпочинається з 13 до 25 квітня 2022 року
--
З повагою
*Департамент освіти і науки *
*Львівської ОДА*
тел. *261 - 63 - 54*
м.Львів, 79008
вул. Просвіти, 4а
mailto:donloda@ukr.net
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
11.04.2022 530
Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:
з математики та
з історії України.
У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з математики. Невдовзі підготуємо такий матеріал про блок з історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ. Якщо ви ще не ознайомилися з матеріалами про тестування з української мови, перегляньте їх тут.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:
«Числа і вирази»;
«Рівняння, нерівності і їх системи»;
«Функції»;
«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
«Планіметрія»;
«Стереометрія».
Яка структура блоку НМТ з математики?
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?
Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут).
Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
цьогоріч замість повноцінного ЗНО буде проведено Національний мультипредметний тест. НМТ відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з ...
Колеги, вітаємо!
Сьогодні у черговій розсилці дізнавайтесь про особливості вступу та ЗНО 2022, рекомендації щодо завершення 2021/2022 навчального року, нові терміни реєстрації на сертифікацію вчителів та про інші важливі новини.
Також у листі – нова добірка можливостей і ресурсів для педагогів, учнів та батьків.
ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2022
Під час спеціального онлайн-брифінгу в МОН пояснили деталі вступної кампанії в умовах війни та подолання її наслідків.
Зокрема, цьогоріч замість повноцінного ЗНО буде проведено Національний мультипредметний тест. НМТ відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.
Для вступу на бакалаврат потрібні будуть результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет. Для вступу в коледж і ЗВО для деяких спеціальностей буде проведено творчий конкурс.
Більше деталей – ось тут.
ВСТУП-2022: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
УЦОЯО підготував роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з української мови.
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Усього в блоці з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких – 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді та 5 завдань на встановлення відповідності. У блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають письмову розгорнуту чи коротку відповідь, а також завдань з української літератури.
Докладніше – ось тут.
Упродовж наступних тижнів будуть роз'яснення про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня можна буде ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.
ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ ЗА ПРОБНЕ ЗНО
Всі, хто зареєструвався на пробне ЗНО, до кінця року зможуть повернути кошти за нього. Наразі Український центр оцінювання якості освіти розробляє відповідний механізм, про деталі невдовзі буде повідомлено на сайті УЦОЯО.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАВЕРШЕННЯ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
Затверджено Методичні рекомендації щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року, розроблені МОН разом із керівниками департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій.
Зокрема, у межах автономії закладам загальної середньої освіти рекомендовано:
самостійно визначити день завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році;
забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення навчального матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультації з використанням технологій дистанційного навчання.
Оцінювання, зокрема підсумкове, результатів навчання здобувачів освіти може здійснюватись у разі потреби з використанням технологій дистанційного навчання, а складання ДПА цього року скасовано.
Крім того, керівникам закладів та вчителів варто звернути особливу увагу на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього розроблено відповідні матеріали, а також працює Телеграм-канал «Підтримай дитину».
Більше інформації – за посиланням.
ЗМІНЕНО ТЕРМІНИ РЕЄСТРАЦІЇ
ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІВ
Ухвалено рішення щодо зміни термінів реєстрації для проходження сертифікації педагогічних працівників.
Так, упродовж 1-15 серпня 2022 року триватиме реєстрація для проходження сертифікації, яка проводитиметься у 2 етапи:
основний етап (1-8 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий етап (9-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів).
Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році буде припинено достроково, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв. Учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому етапі.
ДРУГИЙ ТУР КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2022» ПЕРЕНЕСЕНО
Строк проведення другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» перенесено на 3 місяці після завершення воєнного стану в Україні. Цьогоріч у конкурсі беруть участь викладачі біології, інформатики, мистецтва та основ правознавства.
ЗАПУЩЕНО СТВОРЕННЯ ОНЛАЙН-АКАДЕМІЇ ДЛЯ ПЕРЕМІЩЕНИХ ШКОЛЯРІВ
Міжнародна акредитована американська школа Citizen High School в партнерстві з Посольством України в США та МОН запускає створення Української онлайн-академії для тимчасово переміщених школярів, яка дозволить продовжити навчання безоплатно.
Така платформа стане у пригоді учням, які не мають можливості продовжити навчання іноземною мовою, адже онлайн-академія розробляє курси з україномовним перекладом. Це дозволить здобувачам освіти швидко повернутися до навчання в Україні після перемоги.
Головною метою академії є забезпечення неперервної освіти школярів, які тимчасово переміщені в регіони України чи за її межі. Цільова аудиторія – учні 9-11 класів. Доступ до реєстрації – за посиланням.
КОРИСНІ МОЖЛИВОСТІ ТА МАТЕРІАЛИ
Дистанційна школа «Оптіма» продовжує приймати заявки на безоплатне навчання. Щоб долучитися до навчання, потрібно перейти на сайт школи optima.school та подати заявку за посиланням. Також можна звернутися до контакт-центру школи за телефонами: +380 67 333 91 87; +380 99 333 91 87.
Розроблено рекомендації щодо організації навчального процесу для дітей з порушеннями зору, слуху та інтелектуального розвитку.
МОН спільно з проєктом ПРОшкола створює інтерактивні групи психологічної допомоги для українських учителів. Групи будуть проводити кваліфіковані спеціалісти-психологи раз на тиждень у ZOOM. Щоб потрапити до групи, необхідно доєднатися до Телеграм-каналу.
Команда UNICEF Ukraine разом зі Світланою Ройз підготувала правила підтримки дітей під час евакуації. Як пояснити, що таке евакуація та для чого родині лишати дім, як підтримати дитину, яка відчуває розпач і смуток, про що важливо сказати дитині та як відповісти на її запитання, що варто сказати дитині у новому місці – поради, як відповідати на ці та інші питання, – за посиланням.
Створено онлайн-школу з вивчення української мови «Абітурієнт – 2022». Заняття проводить команда досвідчених учителів, які готові надати навчальну та психологічну підтримку випускникам і учням. Школа функціонує в дистанційному режимі тричі на тиждень. Зареєструватися можна за посиланням.
Доповнюємо перелік корисних ресурсів для дорослих і дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування. Наразі додаємо до наявного переліку платформи для вдосконалення навичок і саморозвитку кожного. У цьому матеріалі докладно читайте про особливості та можливості ресурсів Coursera, Khan Academy, Udemy, Future Learn, Stanford Open Edx та інших.
Фахівці Телеграм-каналу «Підтримай дитину» продовжують створювати прості рекомендації, які допоможуть підтримати дітей у складні часи, а також поради для вчителів. На каналі щодня публікуються аудіоказки, ігри, завдання та інші корисні матеріали. Канал має й Instagram-сторінку, а відео від вчителів доступні на Youtube-каналі.
З нагоди Міжнародного дня спорту відбувся семінар-нарада для керівників ЗЗСО та вчителів фізичної культури. З відеозаписом вебінару можна ознайомитися за посиланням.
У Львові відкрили Музей науки та інновацій. У музеї представлено 36 інтерактивних експонатів. До кінця воєнних дій відвідування музею безкоштовне, що є чудовою можливістю відволікти дітей та залучити їх до вивчення науки у нестандартний та цікавий спосіб.
На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.
З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України
Передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
07.04.2022 1 008
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:
з української мови,
з математики та
з історії України.
У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів підготуємо такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:
«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
«Лексикологія. Фразеологія»;
«Будова слова. Словотвір»;
«Морфологія»;
«Синтаксис»;
«Стилістика»;
«Розвиток мовлення».
Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Яка структура блоку НМТ з української мови?
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?
Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2022
До уваги майбутніх учасників та учасниць ЗНО 2022, їхніх батьків та вчителів! 26.01.2022 о 15.00 на на YouTube каналі Українського центру оцінювання якості освіти директор Валерій Бойко розкаже, як зареєструватися для участі в ЗНО і в які терміни, які обов’язкові предмети ДПА, на що варто звернути увагу під час реєстрації кожній категорії учасників. Запрошуємо до перегляду:
https://www.youtube.com/channel/UC_lBjusi7MNzxjQhtNSH_jw/videos
Терміни проведення пробного ЗНО-2022:
19.03.2022 – українська мова, українська мова та література;
26.03.2022 – біологія, географія, історія України, математика, математика (стандарт), англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, фізика, хімія.
Більше інформації та порядок реєстрації проведення пробного ЗНО розміщено в розділі «Сфера діяльності» у вкладці «Пробне ЗНО» на сайті Львівського РЦОЯО – www.lv.testportal.gov.ua або на сайті Українського центру оцінювання якості освіти – testportal.gov.ua
Пам’ятайте: лише той, хто ретельно підготувався, має можливість імпровізувати!
Усе буде ЗНО!!!
Ви плануєте вступати до закладів вищої освіти чи здобуваєте цьогоріч повну загальну середню освіту?! Потрібно проходити зовнішнє незалежне оцінювання, але Ви ще вагаєтесь, які саме предмети обрати та як реєструватись?
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти пропонує вам ознайомитись із процедурою зовнішнього незалежного оцінювання під час ПРОБНОГО ЗНО та йти на основну сесію ЗНО впевнено! Скористайтесь нагодою пройти процедуру від А до Я.
Зареєструйтесь з 05 до 22 січня 2022 р. на сайті www.lv.testportal.gov.uа!